Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

10 najlepszych miejsc do nurkowania w Morzu Śródziemnym

Przy tak wielu niesamowitych możliwościach snorkelingu w całym Morzu Śródziemnym, najlepszym sposobem na ich odkrycie jest rejs łodzią. W ten sposób możesz uciec od zatłoczonych wybrzeży i odkryć mniej uczęszczane kotwicowiska, wyspy i porty. 

Przy tak wielu niesamowitych możliwościach nurkowania w całym Morzu Śródziemnym, najlepszym sposobem na ich odkrycie jest rejs łodzią. W ten sposób możesz uciec od zatłoczonych wybrzeży i odkryć mniej uczęszczane kotwicowiska, wyspy i porty. 

Z Grecji po Chorwację, od Włoch po Hiszpanię; wszystko, co musisz zrobić, to udać się do wybranego miejsca, zanim zanurzysz się w nowo odkrytym, prywatnym podwodnym placu zabaw.

  • Park Narodowy Archipelagu Cabrera, Hiszpania – Wypłyń z Palma de Mallorca

Zaledwie sześć mil od południowego wybrzeża Majorki leży Park Narodowy Archipelagu Cabrera. Ponieważ jest to jedno z najlepiej zachowanych miejsc do snorkelingu na wybrzeżu wyspy, życie morskie jest naprawdę wyjątkowe.

Odkryj różne formacje skalne, małe zatoczki i zatoczki podczas snorkelingu wzdłuż wybrzeża, które jest wolne od tłumów na ruchliwych plażach. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz odwiedzić to miejsce, musisz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.

  • Ustica, Sycylia, Włochy – wypłyń z Portorosy

Podróż na małą wyspę Ustica na Sycylii może zająć trochę więcej czasu, jeśli odwiedzasz ją jachtem, ale widoki na wybrzeże rekompensują ten wysiłek. 

Najlepsze snorkelingi odbywają się w Morskim Obszarze Chronionym, gdzie życie morskie jest bogate, a widoczność pod wodą jest spektakularna. Tutaj będziesz miał okazję zobaczyć z bliska doradę, granika i jedne z najlepszych fauny morskiej w basenie Morza Śródziemnego.

  • Plaża w Makarskiej, Chorwacja – wypłyń ze Splitu

Plaża Makarska w Chorwacji to jedno z niewielu miejsc do nurkowania na naszej liście, do których można dotrzeć drogą lądową. Skaliste wybrzeże oznacza, że ​​będziesz cieszyć się czystą wodą i dobrą widocznością; podwodne świeże źródła stworzyły wyjątkowe środowisko morskie bogate w rośliny i koralowce – w tym Złotą Gąbkę.

Jeśli spojrzysz pomiędzy formacjami skalnymi, możesz także zobaczyć ośmiornice i koniki morskie.

  • Plaża Foki, Kefalonia, Grecja – wypłyń z Lefkas

Wielu mieszkańców z dumą powie Ci, że plaża Foki w Grecji jest jednym z najlepszych miejsc do snorkelingu w basenie Morza Śródziemnego. Otoczone zalesionymi wzgórzami i klifami z pewnością tworzą piękny krajobraz, tworząc jednocześnie naturalną, chronioną zatokę.

Osłonięty obszar oznacza, że ​​woda jest bardzo spokojna, a jeśli będziesz mieć szczęście, możesz nawet dojrzeć zagrożoną wyginięciem mniszkę śródziemnomorską!

  • Park Narodowy Archipelagu Maddalena, Sardynia, Włochy – wypłyń z Sardynii

Będąc na Sardynii , po prostu musisz popłynąć do Parku Narodowego Archipelagu Maddalena, zwłaszcza jeśli jesteś zapalonym nurkiem. Ten nisko położony zbiór wysp i wysepek znajduje się tuż przy północnym wybrzeżu i wygląda niemal nieziemsko na tle jaskrawo lazurowej wody. 

Podczas gdy większość wysp archipelagu doskonale nadaje się do snorkelingu, my polecamy zatoczki „Dolnej Trójcy” – Punta Tegge, Spalmatore i Cala Francese, których akwarele nie mają sobie równych.

  • Sa Dragonera, Majorka, Hiszpania – wypłyń z Palma de Mallorca

Do parku przyrody Sa Dragonera, położonego na zachodnim wybrzeżu Majorki, w pobliżu Port d’Andratx, można łatwo dotrzeć łodzią. W tym podwodnym raju żyją leszcze, barakudy i żabnice, które tylko czekają na odkrycie.

Większość wydarzeń odbywa się na powierzchni, co sprawia, że ​​jest to szczególnie świetne miejsce do snorkelingu dla całej rodziny. Jeśli masz czas, koniecznie zbadaj krainę, aby zobaczyć różne rodzaje jaszczurek, które były inspiracją dla nazwy wyspy.

  • Plaża Agiofili, Vassiliki, Grecja – wypłyń z Lefkas

Plaża Agiofili szczyci się miękkim białym piaskiem i pomimo tego, że jest dość popularna w sezonie, strome klify z białego kamienia, które dominują nad nią po obu stronach, sprawiają, że czuje się bardzo odosobniona.

Aby zanurzyć się w tej krystalicznie czystej wodzie, musisz zabrać ze sobą własny sprzęt do snorkelingu. Jeśli udasz się na skaliste wychodnie tuż przy brzegu, odkryjesz wspaniałe ryby i inne morskie stworzenia.

  • Sveta Marija, Mljet, Chorwacja – Wypłyń z Dubrownika

Położona w Parku Narodowym Mljet malutka wyspa Sveta Marija, zaledwie kilka minut jazdy łodzią od Dubrownika. Ponieważ obszar ten jest chroniony, wody są nieskazitelne i są domem dla wielu naturalnych form życia, w tym ryb i innych stworzeń morskich.

Nad wodą widoki nie mogą być piękniejsze, z wysokim XII-wiecznym klasztorem benedyktynów wciśniętym w krajobraz.

  • Afionas, Korfu, Grecja – wypłyń z Korfu

Wąski most lądowy w Afionas ma dwie plaże po obu stronach: jedną z widokiem na morze, a drugą z widokiem na zatokę. Strona zwrócona w stronę morza oferuje zdecydowanie najlepsze możliwości snorkelingu.

Można przypłynąć łodzią lub spacerować plażą do zacisznej zatoczki, gdzie czeka na nią podwodna przygoda pełna kolorowych koralowców, ciekawych formacji skalnych i różnorodnego życia morskiego.

  • Wyspy Pakleni, Chorwacja – wypłyń z Trogiru

Wielu podróżnych spędzających wakacje w Chorwacji uwzględnia w swoim planie wycieczkę na wyspę Hvar. Gdy już spędzisz wieczór pełen światowej klasy restauracji i życia nocnego na Hvarze, koniecznie udaj się w rejs na spokojne wyspy Pakleni, oddalone o zaledwie 20 minut.

Dzięki niezatłoczonym plażom i niesamowitej widoczności jest to jedno z najlepszych miejsc do snorkelingu w całym Morzu Śródziemnym. Jeśli jesteś doświadczonym nurkiem, możesz także zwiedzić pobliską podwodną jaskinię w Ujedinjeno Gasko.

Jeśli jesteś gotowy, aby wypłynąć na wakacje nad Morzem Śródziemnym, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych czarterach jachtów .